Czysty dom, w którym mieszka zwierzę

Piękny dom i mieszkająca w nim rodzina – często decyduje się na zwierzaka. W mieszkaniu pojawia się czworonóg i staje się dopełnieniem rodziny. Osoby samotne niejednokrotnie decydują się przygarnąć stworzenie. Rozwojowi znajomości do pięknej przyjaźń, sprzyja odpowiednie środowisko. Zwierzęta przebywają blisko podłogi, więc ważne jest dbanie o czystość i odpowiednie dobranie preparatów nieprowadzających do zatrucia milusińskich.

Gryzonie znajdują się najbliżej podłogi czy dywanu, jeżeli pozwolimy im opuścić klatki. Małe łapki i krótkie nóżki sprawiają, że pyszczki znajdują się bardzo blisko podłoża. Czasami zabrudzą miejsce w obrębie, którego bieganą. Bez większych trudności przegryzą kable i przewody usytuowane nisko.

Koty są bardzo zwinne, gibkość pozwala im dostać się niemal do każdego miejsca. Narażone są na działanie środków chemicznych używanych w kuchni, łazience, toalecie i pokojach.cat-697113_640

Ponieważ zwierzęta codziennie dokonują dokładnej higieny osobistej, a ich narzędziem jest język, lepiej żeby nie zlizywały z sierści chemikaliów. Wysokość dla kotów nie jest wielką przeszkodą – dostaną się bez większych trudności nie tylko na krzesło, kanapę czy łóżko, nie pogardzą też stołem i parapetem, z którego rozciąga się szeroki widok na okolicę.

Psy wychodzą na dwór i na łapach – tak jak ludzie na butach, przynoszą do mieszkania wszelkie zanieczyszczenia z zewnątrz. Zimą ulice często posypywane są solą i piachem, co drażni łapy psa, nie najlepiej również wpływa na drewniane posadzki w domu.

dog-734689_640Każde zwierze futerkowe gubi sierść zwłaszcza w okresie wiosennym i jesiennym – wiedzą o tym dobrze właściciele, którzy szczotkują swoich pupilów. Oprócz sierści sczesywany jest martwy naskórek. W takich warunkach łatwo rozwijają się roztocza i alergeny. Dokładne oczyszczanie mieszkania z sierści zwierząt jest ważne i jednocześnie trudne – zwłaszcza z dywanów i miejsc tapicerowanych. Właściciele często odkurzają – odkurzacz parowy będzie zbierał sierść i jednocześnie zatrzymywał inne drobinki zanieczyszczeń, nie pozwalając im rozprzestrzeniać się bardziej po mieszkaniu. Do metody ręcznego czyszczenia tapicerowanych mebli – często używa się do przecierania powierzchni zwilżonych gumowych rękawiczek, aby uniknąć efektów elektrostatycznych. Rolki z taśmą klejącą stosujemy do ubrań.

Nawet w domu dobrego opiekuna często można nie tylko zobaczyć, ale i wyczuć obecność zwierzęcia. Pojawiają się niemiłe i długo utrzymujące się zapachy. Urządzenia czyszczące parą wodną z powodzeniem szybko i dokładnie zneutralizują nieprzyjemne zapachy i usuną zabrudzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *